KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15229450
nr 1522 9450
Wilhelm von Gegerfelt
(1844-1920), Sverige
Teckning, "Skattungbyn". Signerad. Blyerts. Bildmått: 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 29x39 cm
Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.
Utrop:
600 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:14:21
Wilhelm von Gegerfelt
Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt