KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15229450

nr 1522 9450

Wilhelm von Gegerfelt

(1844-1920), Sverige

Teckning, "Skattungbyn". Signerad. Blyerts. Bildmått: 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 29x39 cm

Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.

Utrop:

600 kr

måndag 20 februari 2023
kl 20:14:21

Wilhelm von Gegerfelt

Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt